2013. december 5., csütörtök

Cynthia Hand - Angyalsors-trilógia

        

Jópár hónapon keresztül figyelt a polcomon, várva, hogy végre elolvassam. Amikor az 1. részt a kezembe vettem, egy kisebb sokkhatás ért a betűk mérete miatt :) és egy "you gotta be kidding me" felkiáltással álltam neki az olvasásnak. És milyen jól tettem, hiszen egy pörgős, vicces történettel lettem gazdagabb.

Történetről röviden(néhol Spoiler)
Vannak az angyalok, a nefilek és a bukottak. Szerintem azt, hogy kik a nefilek és a bukottak, nem nagyon kel magyarázni, de azért mégis:
nefilek: angyal és ember gyermeke
ebben az esetben vannak osztályozások, hogy ki milyen mértékben angyal. Minél több benne az emberi, annál gyengébb.
bukottak: akik elbuktak.. fekete szárnyúak, mérhetetlen bánatot éreznek a közelükben

az, hogy milyen színűek a szárnyak attól függ, hogy melyik oldalon állnak.

Mindenkinek van egy rendeltetése, amit teljesítenie kéne, habár van aki nem (éppen úgy) teljesíti, ahogy azt kéne, és ezzel összezavarja a dolgokat.
Így van ezzel főhősnőnk Clara is, aki a testévével és anyjával együtt új városba költözik a rendeltetése miatt. Ott persze meglátja a rendeltetésében szereplő fiút - Christian - és lám "beleszeret" najó nem beleszeret, mert csak azt hiszi.. amíg meg nem ismeri legjobb barátnőjének a bátyját -Tucker.
A Christian - Clara - Tucker szerelmi háromszög hál istennek nem olyan volt, mint mondjuk.. nem is tudom.. Vámpírnaplókban pl, hogy a lány ebbe is abba is szerelmes valamilyen szinten. A két fiú persze szerelmes belé, de lány csak az egyikbe, és egyet is értek vele meg nem is abban, amit tett.
A 3. részben amikor rájön arra, hogy mi is a rendeltetése annyira felpörgött, hogy muszáj volt kinevetnem, még ha maga a rendeltetése nem is volt az.
 Aztán persze még több angyalvérűvel ismerkedik meg, találkozik még egy bukottal is - Sam -, aki nagyon vonzódik anyucihoz.

Úgy gondolom, hogy az egész sorozat kiszámítható volt. Volt egy csomó dolog, amire nem értem, hogy hogy nem jött rá a főszereplőnk...
pl.:
 - ki Sam
 - ki Christian
 - ki hal meg a 2. részben
 - hogy akad Angela nyomára az apja
 - ki lesz a kalauz a 3. részben, és milyen történetet kap
ezek nekem tök evidensek voltak.

De mindegy is, mert nem vesz el szinte semmit a sorozat élvezhetőségéből.
A végével is tejesen ki vagyok békülve.

Alapjában nagyon jó trilógia volt. Néhol annyi szeretet volt benne, hogy azt hittem kifolyik a könyvből.
Volt benne szomorú rész, ami nagyon megható volt.
Ami akció volt benne az pörgős volt.
Tetszettek a látomások, és hogy hogy próbálja kilogikázni (pl.: miért sétálgatnak a temetőben - mégha teljesen rossz következtetést von is le)

Az, hogy Team Christian vagy Team Tucker vagyok - e, szerintem egyértelműen Team Tuck, de nem is tudom.. néha inkább Christianhoz húztam volna inkább nincs de...

Úgy össze egészében valljuk be, inkább a tini-korosztálynak íródott, de én is teljes mértékben élvezni tudtam. Szóval bárkinek ajánlom, kivéve aki a véresebb, harcosabb történetekre hegyeződött ki.
Aki inkább finomabb-lelkületű annak nagyon ajánlom, tuti, hogy tetszeni fog neki.

2013. július 26., péntek

Hírek

Nézelődtem, erre - arra, és összeszedtem pár morzsát

PL.:

Kelly kiadó facebook oldalán a sorozatok rajongói bombázzák a kiadót kérdésekkel, melyek szerint tervezik-e megjelentetni x y sorozatot, illetve mikor jelenik meg?
Én is tettem fel egy hasonló kérdést, miszerint: tervezik-e az Éjszaka háza további köteteit kiadni (mivel a legutolsó magyar megjelenés óta bizony külföldön már 2 is kijött) - A válasz egyértelmű: NEM TERVEZZÜK
ugyan ezt a választ kapta a többi kérdező is, aki az alábbi sorozatok folytatásáról / szerzők újabb könyveinek kiadása után érdeklődött, illetve "nem tudunk róla" választ akik arról kérdezték őket, hogy átvette e másik kiadó
- Melissa Marr: Tündérvilág
- Jenna Black: Bűbájösvény
- Melissa De La Cruz: Kékvérűek
- Diana Rowland
- Natsuo Kirino
- Jennifer Crusie
- Ally Carter
- Paul Hoffman (mondjuk őt nem sajnálom, szerintem ritka rosszra sikerült az "Isten balkeze")
- Sophie Kinsella-t sem terveznek, bár tőle megjelent a Mézeshetek a LIBRI gondozásában

Még mindig ennék a kiadónál maradva... nem is értem, hogy miért is működnek még egyáltalán, ha idén CSAK 1 KÖNYVET fognak kiadni, ami Daniella Trussoni angyalos könyvének a folytatása: Angelopolis. Nem mintha nagy bajom lenne ezzel a könyvvel, de azért nem is ragadott meg annyira hogy elnézzem mondjuk az Éjszaka házának a kaszálását.
Annak sem látom sok értelmét, hogy ha már belekezdtek egy sorozatba, majdnem végig is vitték és kész.. abbahagyják.

Agave kiadványokról is olvastam valahol (nem tudom pontosan, hogy molyon, vagy facebook-on)
Rachel Cain -től már rég nem adtak ki és nem is fognak, pedig nekem tetszett a Morganville-i vámpírok c. sorozat (mármint az a 2 kötet ami megjelent)
Richelle Mead Vérvonalának sincs nagy jövője, és a Georgina Kincaid-et is pihentetik
" róla nem mondtunk le, egyelőre jegeljük. várjuk a filmet, és megnézzük, hogy megmozdít-e valamit. tudom, hogy szeretitek őt, de az utolsó három könyvéből (vérvonalak + 2 szukkubusz) fogyott kb. annyi mint az utolsó vámpírakadémiából. masszív bukás volt mind a három."
              én annyira nem is csodálom.. Vérvonalak elég gyenge lett a Vámpírakadémiához képest, Geogina pedig nem sok mindent mozgatott meg bennem. Az ötlet persze baromi jó, de az első rész nem keltett bennem akkora érdeklődést, hogy rohanjak a 2. részért amint megjelenik
Patricia Briggs "nem mondok fogyási adatokat, de konkrétan az elmúlt 4 hónapban kis túlzással többen érdeklődtek a folytatásról mint ahány példányt összesen eladtunk az első két részből."
                     annyira ezt sem sajnálom, az eddig megjelent 2 rész nem igazán nyert meg magának, de remény hal meg utoljára. Mondjuk ebben a "többen érdeklődnek a folytatásról mint ahányan megvettek a 2 könyvet" az is benne van, hogy sokan hallottak róla/letöltötték/könyvtárból kivették stbstb és tetszett nekik de addig nem akarják megvenni amíg ki nem jön az összes és akkor jó kis maratoni olvasást csaphatnak.
Glen Duncan: "óriási bukás volt fogyásban, és kritikailag is"
             erről még nyilatkozni nem tudok, megvan a könyv, de még nem olvastam. Majd meglátjuk...




És akkor most egy kis jó hír is

Ulpius háza tájáról
    gondolom megelégelték a sok nyaggatást, és most végre válaszoltak a sokat ismételt kérdésünkre, miszerint: mikor jönnek már a paranormális könyvecskék????
válasz:
"Sokan érdeklődtetek a paranormál-romantikus könyvek után, ezért most szeretnénk egy-két információt megosztani veletek:

Elsőként Sherrilyn Kenyon Éjféli gyönyörök című könyve érkezik augusztus közepén, majd Kresley Cole-tól A gyönyör sötéthercege.
Ősz végén egy Kresley Cole-Gena Showalter közös kötettel jelentkezünk, reméljük szeretni fogjátok!
Természetesen a 13. résszel folytatódik a True Blood sorozat is!
Gena Showalter, J.R. Ward, Lara Adrian és Jeaniene Frost könyvek ősz végén, karácsony előtt várhatóak. Majd további Kresley Cole és Sherrilyn Kenyon kötetek jelennek meg a kiadó gondozásában.
A könyvek borítójával, tartalmával és a pontos megjelenési dátumokkal folyamatosan jelentkezni fogunk!"

Hát, erre én csak annyit tudok mondani, hogy hiszem ha látom. Ennyi para könyvet akarnak megjelentetni a maradék fél évben? Ott vannak még a mostanában nagyon menő erotikus könyvek is, és az "egyéb" könyvek.

legalább mondtak valamit, ezzel is picit lenyugtatva a mániákus rajongókat (köztük engem is) :)





2013. június 30., vasárnap

A. O. Esther - Összetört glóriák (Elveszett lelkek; Hívogat a fény)

Váratlanul kaptam egy üzenetet az írónőtől, hogy látja, hogy a kívánság listámon vannak a könyvek, megnézte a blogom (tetszett neki) és elküldte nekem.

Jót is rosszat is olvastam a könyvekről, idézeteket is olvastam belőle, és kíváncsivá tett.
A minap meg is érkeztek.
Kaptam bele egy kis szösszenetet: „Kívánom, hogy az angyalok mindig legyenek részesei az életednek”
Ennek van jelentősége, ugyan is, én hiszek az angyalokban. 13 éves korom óta tudom (előtte, csak reméltem), hogy léteznek őrangyalok, és mindenki mellett ott vannak, és vigyázzák a lépteit. Az én életemet 2x is megmentették (legalább is ennyiről tudok). 13 éves voltam, amikor anyával szedtük le a tapétát a szobámban. Egyszer csak kopogást hallottam, hátraléptem, meg is kérdeztem anyát, hogy mit szórakozik, és hirtelen egy nagy darab mennyezeti díszléc puffant oda ahol előtte álltam. A másik eset olyan 17 éves korom körül volt. Igazából nem emlékszem arra, hogy előtte görgött vagy villámlott volna… a Lényeg, hogy lustálkodtam még reggel az ágyban, és amikor rávettem magam a reggeli fürdőre már a fürdőszobában voltam, amikor belecsapott a bojlerbe a villám.


Fülszöveg:
Hiszel a végzetben? A sorsszerű szerelemben? Az Univerzum végtelen csendjében különös fényben ragyogó üvegcsékről suttognak. Úgy tartják, az ezüstszállal lezárt parányi palackoknak közük van élethez s halálhoz, ezért angyalok ezrei szállnak alá, hogy megszerezzék a világmindenség titokzatos kincsét. Sophiel, a bájos fiatal angyal lány glóriája és szárnyai nélkül érkezik a Földre, hogy küldetését teljesítse, ám nem számol azzal, hogy a halandó léttel emberi érzéseket is kap odafentről. A félelem, a fájdalom, a kétely és a gyász ugyanúgy ismeretlen fogalom számára, mit az életre szóló barátság, a keserű féltékenység, vagy a mindent felemésztő szerelem - de vajon meg tud birkózni mindezzel az ellenséggel való küzdelem során? Képes lesz-e vakon hinni, s véghezvinni feladatát? Elijah a Sötét Angyalok vezére, harcos katona, aki sajátosan gondolkozik a jó és a rossz fogalmáról, miközben önálló életet élő, nyolcágú lángoló ostora - szövetségesei sorait erősítve - teszi a dolgát. Kiátkozott angyalként ő a legidősebb idelent, s bár maga sem hisz benne, egy váratlan esemény folytán örökre megváltozik az élete, s ezzel létezésének értelme. Két össze nem illő lélek és egy elkerülhetetlen találkozás, amely alapjaiban rengeti meg a világot. 




 A hétvégén nekiláttam az első rész olvasásának. Ismét jó volt a megérzésem, ugyanis, ez egy szuper könyv.
 Azért mint minden könyvnek ennek is vannak kisebb hibái, kisebb logikátlanságok; közben vagy épp utána felmerült kérdések.
Az elején úgy éreztem, hogy kicsit meseszerűen van leírva – ezt a végén is éreztem. Nem tudnám megmondani, hogy miért, ez van.
Ami borzasztóan zavart, az az volt, hogy Sophiel mindenen elsírta magát. Az is fura volt, hogy nem tudta hányadán álljon Sötét Angyalával. Jó persze én sem tudtam volna. Valószínű, hogy én is hasonlóképpen reagáltam volna az eseményekre.
A fejezetek többségében Sophiel szemszögéből ismerhetjük meg a történteket, néhol becsúszik 1-2 Elijah-s rész is.

Az első fejezetben rögtön egy csatában találjuk magunkat, aztán már a manóknál vagyunk – itt mondjuk nem értettem, hogy 10-12 éves gyereknek néznek ki, és nem nőnek tovább, mindenhol kicsi, alacsony, kisebb tömeg elbírására alkalmas dolgok vannak….akkor hogy él közöttük Sophiel. Mindegy.
Nekem az is picit fura volt, hogy Elijah életveszélyesen megsebzi Sophielt, sőt tett még 1-2 olyan dolgot amiből az olvasón kívül nem nagyon jönne le senkinek, hogy a pasi csak segíteni akar a maga módján, a lánynak mégis mindenről ő jut eszébe romantikus értelemben.

Ami nagyon is tetszett, az a különleges képességű gyerekek, az angyalok – ha megemlít egy angyalt, rögtön le is írja, hogy „mire jó” – minek az angyala. Pl.: halál angyala, vagy az időjárást tudja befolyásolni stb stb.
Nagyon tetszett továbbá, ahogy az érzéseket leírja, különösen az tetszett, amikor Sophiel elmagyarázza Gabrielnek mi is az a szerelem.

Aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy fülig szerelmes vagyok belé, és ettől kezdve valahogy kerekebb lett számomra a világ. Szebbnek láttam a napsütést, illatosabbnak éreztem az esőt, boldogabb voltam attól, hogy élek, és hogy az ő közelében lehetek. A valóságban a szerelem ezerszer szebb és jobb, mint valaha hittem. A szív dübörög, a lélek ujjong, a test ünneplőbe öltözik, hogy a legszebb formáját nyújtsa, és amikor egymás karjaiba olvadunk, megszűnik létezni a világmindenség  (399. oldal)

Tetszett, ahogy Elijah gondolkodik a jóról és rosszról. Ki dönti el, hogy mi az ami jó és mi az ami  rossz? Igazából minden attól függ, hogy honnan nézzük.

Ha nem lenne mellettem a 2. rész, akkor nagyon mérges lennék az íróra….


Fülszöveg
Sophiel az első küldetése után megbetegszik, ugyanis a Mágus nővérei, három ősi boszorkány zsarolással elveszik angyalláncát, ami nélkül a teste lassan fénnyé válik. Megkezdődik a versenyfutás az idővel, miközben Elijah és Gabriel is a lányt keresik. A kalandok a normannok földjére vezetnek, miközben Mágus gyermektestbe bújva nővéreivel beveszi a Nouri-szurdokot. Szenvedélyes szerelem, véres összecsapások, fekete mágia, hit és hitetlenség csap össze.



Szinte azonnal neki is láttam a folytatásnak :) Igaz, hogy ez egy picivel tovább tartott, de az nem a könyv miatt volt :)
Itt vannak a régi szereplők, de megismerhetünk új szereplőket is, illetve a régi szereplőket közelebbről. Gondolok itt konkrétan Gabrielre, és a Mágusra.
Gabrielnek nem a múltjába, hanem az jelenébe és az érzéseibe nyerünk betekintést.
Mágusnak viszont a múltjába, és igencsak megható, és már nem is tartom annyira utálatos szörnyetegnek, így,  hogy megtudtuk, hogy mi is indította el ezen az úton.
Sophiel még mindig nem tud parancsolni a könnycsatornáinak, de ismételni tudom csak magam, én is sokat sírnék ebben a helyzetben. Örülök, hogy visszalátogathattunk a manókhoz, még ha nem is a legjobb körülmények között.
Imádtam Dirilt, annak ellenére, hogy tetőtől talpig, velejéig gonosz.
Tetszettek a fordulatok, tetszett minden MEGINT :)
Aminek külön örülök, az az, hogy nem falkaparós a vége, mint az előző résznek!!!!

2013. május 30., csütörtök

"A nyomdákban fellépő papírhiány miatt sajnos le kellett redukálnunk a Könyvheti megjelenéseinket.
Ez a végleges lista:
Vörös pöttyös: 
Cassandra Clare – Elveszett lelkek városa
Jennifer Armentrout – Obszidian
Kami Garcia & Margaret Stohl – Beautiful Chaos
Marie Lu – Prodigy – Született tehetség
Tammara Webber – Egyszeregy
Arany pöttyös:
Jean-Pierre Montcassen – Meliki
Samantha Young – Dublin Street
Hard selection: 
Hugh Howey – A siló
Max Brooks – Zombiháború (filmes borítóval)
Gyermekirodalom: 
Csukás István – Berosált a rezesbanda
Böszörményi Gyula – Lúzer rádió 3.
Tom Angleberger – Papír-Yoda különös esete
Holly Webb – Csöpi, az elhagyott kiscica
Lincoln Peirce – Profi Leó kalandja 1.
És! Jön a Vámpírnaplók 8 is!

A többi könyvről sem feledkezünk meg, megjelenésük ősz elején várható."

2013. május 22., szerda

Brent Weeks - Éjangyal trilógia

Árnyak útján
A tökéletes gyilkosnak nincsenek barátai csak célpontjai. Egy fehér kígyó puffant az asztalra. Kylarnek alig jutott ideje megállapítani, hogy mi az, mielőtt a kígyó az arca felé csapott volna. Látta a nagyra tátott száját, benne csillogó méregfogakkal. Hátrahőkölt, de túl lassan. Aztán a kígyó eltűnt, Kylar pedig hanyatt esett a székről, de ugyanabban a pillanatban talpra is ugrott. Blint az állatot a feje mögött megmarkolva tartotta a kígyót. A levegőben kapta el, amikor támadott. Tudod, hogy mi ez, Kylar? Fehér áspisvipera. A világ egyik leghalálosabb kígyója volt. Kicsik voltak, ritkán nőttek nagyobbra, mint egy ember alkarja, de akit megharaptak, másodperceken belül meghalt. Nem, ez a kudarc ára.





Az árnyékvilág peremén

Kylar leszámolt orgyilkos életével. Az Istenkirály hatalomátvétele után a mestere, Durzo, és legjobb barátja, Logan halottak. Kylar új életet kezd: egy új városban, új barátokkal, új hivatással. Új életével új titkok kerülnek napvilágra és régi ismerősök keresik fel Kylart. A sok új rejtély közül csak egy, hogy Logan talán életben van. Kylart fájdalmas választások elé állítják: örökre kilép az árnyak közül, és békében él új családjával, vagy kockára tesz mindent, hogy végrehajtson egy utolsó, nagy megbízatást?








Túl az árnyakon
Azért küzdj, hogy győzz. Ne azért, hogy ne veszíts. Hogyan lehet választani két élet között? Hogyan döntheted el, feláldozod-e azt, akit szeretsz, azért, hogy megmenthess valaki mást? Kylar nekivág a lehetetlennek, hogy megmentse a barátai és talán az ellenségei életét. Egy istennő életére tör. Választhatsz becsület és barátság között? Te melyiket választanád? A szörnyetegek által ostromlott Cenaria romokban hever. Logannek két választása van: mindent kockára tesz, vagy elpusztítja a királyságot. Az Istenkirály is tervez valamit északon. " Elejétől a végéig lebilincselt. A feledhetetlen szereplők és a fordulatos történet mindvégig lekötött. " - (Terry Brooks, a New York Times bestseller szerzője )






Már nagyon régen kiszemeltem magamnak a sorozatot. Tetszettek a címek, a borítók, a vastagsága. Ezek alapján nagyon vártam, hogy végre lehetőségem legyen megvenni, és olvasni őket. Aztán megvettem. És csak porosodott porosodott. Később olvasói válságom alatt - ami nálam nem éppen abból áll, hogy nincs kedvem olvasni, hanem abból, hogy túl sok mindent olvasnék egyszerre - oda oda kalandozott a tekintetem, ahol a trilógia várta, hogy elolvassam. És lekaptam az első kötetet. Ami perszer úgy ahogy van, magába szippantott. Bár az elején még gondolkodtam, hogy biztos, hogy nekem való? Igen, tuti - mint később kiderült.

Az első rész elején rögtön brutalitásról, gonoszságról és reményről olvashattunk. Azoth kitartása, Jarl reménye. Durzo keménysége(?). Kisebb nagyobb kihagyásokkal követhettük végig Azoth kiképzését - Később már Kyler - és hogy milyen áldozatokat kellett ezért hozni. Barátokat veszett el, de szerzett is. Majd a szerelem. Egy régi ellenség, akiről már azt hittük, hogy megszabadultunk. De nem. Új szimpatikus szereplők: Logan, Dorian, Solon, Mama K, Vi. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de Durzo lett a kedvencem. Az első rész kicsit megrázott, A második reményt keltett, mert tudtam, hogy ez nem lehet végeleges, és A harmadik :) egy teljesen új embert ismerhettünk meg.
Mind a három könyvben van 1-1 fő ellenség, ami szerintem remek fogás, hogy már az Első részben megjelenik a Második és a Harmadik könyv fő gonosza, ezzel előkészítve a terepet.
Nagyon drukkoltam hőseinknek, hogy minden rendben menjen a 3 rész alatt, de... hát Weeks is kegyetlen.
A könyveket leginkább a Tűz és jég dala (G. R. R. Martin) és a Graceling (Kristin Cashore) világának/világainak a keverékeként tudnám jellemezni. Aki valamelyiket a kettő közül szereti, annak kötelező az Éjangyal-trilógia.

Nem lehetett nem együtt lenni a szereplőkkel viszontagságaik során. Együtt sírtam és nevettem velük. Pl.: Amikor Logan a Lyukba került. Előtte, ami az esküvője után történt. Amikor Kyler és Elene elmentek a városból. Amikor Kylernek el kellett hagynia Elene-t. Amikor Vi kikerült az Istenkiály "bűvköréből". Amikor Kyler megtudta, hogy mit tett Vi. Amikor Vi esélyt adott Kylernek és Elene-nek. És a trilógia végén a temetés. És amire akkor Vi rájött - uhh nem mondom, hogy kinek a temetése, és mire jött ár Vi, de komolyan, én több percen keresztül ültem, és tátottam a szám, hogy most komoly? és jól értem én ezt? és a legfontosabb kérdés, ami felmerült bennem: HOGY LEHET ÍGY BEFEJEZNI?????? MIÉRT NINCS VALAMI KIS RÖPKE FOLYTATÁS????? ez kegyetlenség..



Olvassatok kicsit utána a véleményeknek, ha én nem győztem meg titeket. Aki szereti a fentebb említett könyveket, a vért, a nyers dolgokat. Vagy csak épp nem happy end-re és rózsaszín cukormázra vágyik akkor olvassa el a trilógiát. Mi több, vegye meg. De egyszerre, mert megbánod, ugyanis rögtön olvasnád a további részeit.
Nálam az író neve garancia lett a jó könyvhöz. Így be is szereztem amint tudtam, az új könyvét: Fekete prizma címmel jelent meg, és persze, hogy sorozat mi más? Már ismerhettek...


Egy félárva, puhány kamasz, akinek az otthona egy pusztulásra ítélt város, az anyja a kábítószer rabja, a barátai között gúny tárgya és Gavin Guile, a Prizma, a hatalmas császár és főpap, a legnagyobb mágikus erővel bíró ember a Hét Szatrapiában - ők a törvénytelen fiú és a létezéséről sem tudó apa? Ebben a világban minden a béke és a háború, az időjárás és az aratás a szín-mágia egyensúlyától függ, s ez a Prizma felelőssége. Mint kisebb képességű tanítványai, a testében anyaggá alakítja át a fényt, és ezzel a luxinnal bármit megépíthet vagy elpusztíthat. Óriási hatalom ez itt, ahol a leggyorsabb jármű a vitorlás hajó, és a legmodernebb fegyver a kovás puska. Ám tizenhat évvel a testvérháború után helyi hadurak törnek a hatalomra, és nem tudni, hol van, és mire készül a legyőzött fivér, aki ugyanarra képes, mint a jelenlegi Prizma...

2013. május 21., kedd

Könyvhét



Könyvmolyképző várható Könyvheti megjelenések (a lista nem végleges, még változhat):
Vörös pöttyös megjelenések:
Arany pöttyös:
Hard Selection (Sötét örvény):
Gyermekirodalom:
James Patterson – Maximum Ride 3. Világmegmentés és más extrém sportok
Böszörményi Gyula Lúzer Rádió, Budapest 3 – A kutyakütyü hadművelet
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/boszormenyi-gyula-luzer-radio-budapest-3-a-kutyakutyu-hadmuvelet-6207
Csukás István – Berosált a rezesbanda
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/jonatan-konyvmolykepzo/csukas-istvan-berosalt-a-rezesbanda-6154




Agave

László Zoltán - Egyszervolt

Scott Turow - Ártatlan

M. C. Scott - Róma: A király eljövetele (2)

John le Carré - A kém, aki bejött a hidegről

Laurell K. Hamilton - Ezüstgolyó (Anita Blake 19)




Ad Astra

Jane Roberts - Jessie Lamb testamentuma

Lőrinczy Judit - Ingókövek

Ray Kurtzweil - A szingularitás küszöbén




Cor Leonis

Karen Marie Moning - Iced: Jégbe fagyva

Jasper Fforde - Egy regény rabjai

Syrie James - Az elveszett Jane Austin kézirat

Gary Shteyngart - Abszurdisztán

Junot Diaz - Oscar Wao rövid, de csodálatos élete



Aba könyvkiadó, Atlantic Press kiadó

Benkő László - A spanyol grófnő

Rozsnyai János - A táltos keresztje

Ferenczik Adrienne - Incognito

Pergel Zsolt - Halálgyár

Nagy Nikolett Beatrix - Életfogytig (1)





Ami "kimaradt" legalábbis én hiányolom, a Könyvmolyképzőnél az Outlander 3. része (mint kiderült Karácsony környékén jön) és Gail Carriger Napernyő-protekturátus sorozatának szintén a 3. része (ősszel kerül kiadásra)


U.I.: Amiket kihúztam, azoknak a könyveknek a megjelenését áttolták SZEPTEMBERRE


Így a végére az elmaradhatatlan kérdésem
Ki mit vár a legjobban a felsorolt könyvek közül?



2013. május 2., csütörtök

Raina Miller - A Blackstone-affér trilógia

Meztelenül
Brynne Bennett, a Londoni Egyetem ösztöndíjas amerikai hallgatója jó kislány módjára éldegél Londonban. Próbálja rendbe tenni kisiklott életét, keményen tanul, részmunkaidőben pedig fotómodellkedik. Egy nap Ethan Blackstone, a sikeres angol üzletember megveszi a lány aktképét, és rögvest magának akarja Brynne-t - vágyait gátlástalanul a tudtára adja, nem ismeri azt a szót, nem. Domináns természete magával ragadja, foglyul ejti Brynne-t, holott ő még egyre múltjának démonai elől menekülne. Titokzatosság lappang a kapcsolatukban, és hatalmas rejtélyek bújnak meg a háttérben.

Vajon megszabadíthatja-e Ethan a múltja terhétől Brynne-t? És hagyja-e Brynne, hogy ezt megtegye, mielőtt az újra felszínre törő múlt szelleme végleg elpusztítaná egy szép jövő esélyét?

Ez a kép mindent megváltoztatott. Más ember lettem, ahogy ránéztem, és vissza se tudtam változni többé, főleg miután találkoztunk az utcán azon az éjjelen. Az egész világ megváltozott körülöttem egy fénykép miatt. Egy gyönyörű amerikai lány fényképe miatt. - Ethan Blackstone



A Szürke-trilógia óta ez volt az első erotikus könyv amit olvastam. Most mit mondjak? Nekem egy baromira rosszul sikerült Szürke koppintásnak tűnik. Messze jár tőle. Szürke sem lett a kedvencem, de fényévekre vannak egymástól. Már ott sokkot kaptam, hogy 140 oldal. Akárhogy is nézem, ez olyan, mintha egy hosszabb novella lenne. Helyesírási hibát/ elgépelést / nyomtatási hibát nem is találtam benne. Bár lehet, hogy azért, mert annyira nem figyeltem ezekre.
Lehet, hogy SPOILERes lesz..
Az könyv eleje, még úgy, ahogy rendben volt. Aztán már...Komolyan az amerikaiaknál úgy megy, hogy beszállok egy vadidegen pasi autóbába aki hazafuvaroz? Oké, hogy jól néz ki, de álljon már meg a fáklyás menet. Az sem gyanús, hogy másnap telefonál az ürge, és követelőzik. Én kisebb frászt kapnék - mondjuk eleve nem ülnék be vad idegen mellé, inkább lerohad a lábam (a de az is lehet, hogy levetem a cipőm) különben is TAXI????
Utána már rögtön az első "randin" megfekteti a csajt. KOMOLYAN? Aztán az ürge értetlenkedik, a csaj nyavalyog..
Jééé BIZTONSÁGI SZÓ..
Jéééé fuvarozgatás, testőr...
Jéééé dugnak mint a nyulak
Jééééé a csaj beköpi a bizti szót, a pasi h Szeretlek, miközben a csaj száguld a lift felé..

ÉS MINDEZ KB 1-2 HÉT ALATT. (de lehet, hogy elsiklottam valami felett, és több volt???)

Kicsit olyan érzésem volt az olvasása közben, mintha egy kanos tini regényét olvasnám.
Az SMS-ek.. pff oké, én is szoktam rövidíteni, elég durván, meg anyu is, de eeeeeeeeeeez???????? ez ezez... ááááh kész kiakadtam. Még nekem is 2x el kellett olvasnom 1-2-t h mi is van??



(Nem szoktam ilyet mondani... Ne adjatok ki rá pénzt... felesleges. Annyira nem jó... 141 oldal - ez még viccnek is rossz. Kérjétek kölcsön, kölcsönözzétek ki vagy olvassátok el a könyvesboltban)

2013. április 7., vasárnap

Könyvfesztivál

Könyvmolyképző kiadó közzétette a facebook oldalán a könyvfesztiváli megjelenéseket.

Könyvfesztivál ideje: 2013. április 18-21.
Helyszín: Budapest, Millenáris

*VÖRÖS PÖTTYÖS*:
Jean-Claude Mourlevat – Földlakó
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/jean-claude-mourlevat-foldlako-6115

Alyson Noel – Örökké tartson

Anne Percin - Hogy told el (jól) a nyarad
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/anne-percin-hogy-told-el-jol-a-nyarad-6116

Rachel Vincent – Falka
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/rachel-vincent-pride-falka-vermacskak-3-6121
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/rachel-vincent-pride-falka-vermacskak-3-6127


*SÖTÉT ÖRVÉNY*:
Max Brooks - Zombi túlélő kézikönyv
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/hard-selection/max-brooks-zombi-tulelo-kezikonyv-6060
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/hard-selection/max-brooks-zombi-tulelo-kezikonyv-6061

Swati Avasthi - ÖKÖL/JOG
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/hard-selection/swati-avasthi-okoljog-922

Brent Weeks – A fekete prizma
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/hard-selection/brent-weeks-a-fekete-prizma-907
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/hard-selection/brent-weeks-a-fekete-prizma-908


*ARANY PÖTTYÖS*:
Ryan Loveless – Ethan és Carter
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/arany-pottyos-konyvek/ryan-loveless-ethan-es-carter-6122
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/arany-pottyos-konyvek/ryan-loveless-ethan-es-carter-6123

Natasa Dragnic - Minden nap, minden óránhttp://konyvmolykepzo.hu/products-page/arany-pottyos-konyvek/natasa-dragnic-minden-nap-minden-oran-6124
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/arany-pottyos-konyvek/natasa-dragnic-minden-nap-minden-oran-6125


*GRAND SELECTION (Fekete macska regénytár)*:
Lexi Revellian – Remixhttp://konyvmolykepzo.hu/products-page/fekete-macska-regenytar/lexi-revellian-remix-6076
http://konyvmolykepzo.hu/products-page/fekete-macska-regenytar/lexi-revellian-remix-6118


*KAMÉLEON KÖNYVEK*:
James Patterson – Maximum Ride 2. – Iskolaszünet örökrehttp://konyvmolykepzo.hu/products-page/kameleon-konyvek/james-patterson-maximum-ride-2-iskolaszunet-orokre-6087

*TOVÁBBI MEGJELENÉSEINK*:
Matthew Quick – Napos oldalhttp://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/matthew-quick-napos-oldal-6112

Linda Sue Park - A 39 kulcs 9. Viharjelzéshttp://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/linda-sue-park-a-39-kulcs-9-viharjelzes-885

John Flanagan - A Vadonjáró tanítványa 3. Jégföldjehttp://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/john-flanagan-a-vadonjaro-tanitvanya-3-jegfoldje-6113

Christine et Madeleine Féret-Fleury - Atlantisz 3. A tükrök urahttp://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/christine-et-madeleine-feret-fleury-atlantisz-3-a-tukrok-ura-6114

Antonio Casanova - Az illuzionista 2. Nasha Blaze és a csodabodega
Roberto Pavanello - Oscar & barátai 1. Irány az iskola!http://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/roberto-pavanello-oscar-baratai-1-irany-az-iskola-6126


Cicero

Ally Condie: Reched
Catherynne M. Valente: A lány, aki körülhajózta Tündérföldet



Egmont Dark

Nalini Singh: Szabadulás


Ulpius

Komolyan.. náluk ki tudja???
ELMÉLETILEG:
J. R. Ward: Felejthetelen hölgy
Lisa Kleypass: Bűvölj el alkonyatkor


Ti melyiket/melyikeket várjátok a legjobban?
Én speciel Brent Weeks: Fekete prizmáját, és Rachel Vincent: Falkáját várom a legjobban a Könyvmolyképzőtől. A többi kiadótól: Nalini S.:  Szabadulás. Ha az Ulpiusnak sikerül, akkor WARD egyértelműen "ide vele de azonnal" könyv!
Azt gondolom, hogy a Napos oldalt kicsit előbb kellett volna kiadni. Körülbelül egy időben a filmmel - de ezt nem az én tisztem eldönteni. Bár kicsit olyan, mint amikor tavaly(2012?) kiadta a Kelly a Julie és Julia. Amikor a film mikor is volt? Áh igen.. 2009ben...

2013. január 28., hétfő

B.B. Veyk: A fekete láng ura 1. - A vízgömb


Abban a korban, amikor a Természet Fenséges Erői - a Nap, a Szélkirály, az Éjszaka vagy akár a Felhőkirálynő - még felbukkannak a föld felszínén, fellángol az ősi háború Tűz és Víz között. Tűz, mind között a leggonoszabb Természeti Erő, elrabolja Víz legféltettebb kincsét. Ezzel a felhők birodalma elveszíti a vízfakasztás képességét: felborul a Természeti Erők ősi egyensúlya, és pusztító szárazságra ítéltetik az emberek világa. Mindeközben Robert Ground, egy fiatal halandó békésen éli unalmas mindennapjait egy egyszerű faluban. Aztán egy napon minden megváltozik: Tűz az ő életét is feldúlja, és elvesz tőle mindent. A fiú útra kel, hogy megtudja, miért. Társául szegődik egy gyönyörű lány, akiről Robert nem is sejti, hogy valójában a legkegyetlenebb tűzfajzat, aki kegyvesztetté vált uránál, és sötét küldetést vállalt, hogy bizalmát visszanyerje. Vándorlásuk során rejtélyes lények kísérik el őket, akikkel együtt bejárják a Természeti Erők világának legfényesebb és legsötétebb vidékeit. És miközben kirobban a fekete láng pusztító háborúja, Robert nem csupán a legfőbb gonosszal találja magát szemben, de megismeri múltjának hihetetlen titkát is.




Köszönöm szépen az Írónak, hogy lehetőséget adott elolvasni a történetet és dedikálta nekem a könyvét :)

Mielőtt megkaptam a könyvet(amit még egyszer köszönök) megnéztem a trailer-ét- Ami fura volt, mert utána akarva akaratlanul olyan grafikával képzeltem el a történéseket, és ez számomra rontott az élményen. Volt ahol nagyon meseszerűnek találtam pl.: amikor Nap-nál voltak.
Tetszett, hogy nem egy szokványos fantasy. Nem olyan, ami mostanában „divat” – gondolok itt a vámpírokra/angyalokra, szóval üdítően más volt :)
Tetszett, ahogy végig fenntartotta a kíváncsiságom – ki Robert és kik/mik a szülei. Az anyja még mindig kérdés, és furdal a kíváncsiság!!!!
A szereplők szimpatikusak voltak, némelyik vicces.
Robert kicsit túl tökéletesnek tűnik nekem. Úgy értem, hogy mindig pont azt tette amit az adott helyzetben kellett, pont akkor használta fel az ajándékokat amikor kellett, nem emlékszem, hogy valaha hibázott volna.
Furcsa volt, hogy Tűz olyan könnyedén tudta legyőzni a Felhőkirálynőt (tudom, le volt gyengülve a vízgömb hiány miatt, de a víz akkor is kioltja a tüzet).
Fényt és Gindert nagyon megkedveltem, és kicsit elszomorodtam amikor Fényt elpusztította Tűz, és megijedtem amikor Robert azt hitte, hogy Ginder pusztult el. Felkiáltottam, hogy nane.. az író kinyírja a legtiszteletreméltóbb és a legviccesebb karaktert? De a legviccesebb életben maradt.
Ajánlom azoknak akik nem a megszokott fantasyt, vagy a mostanában menő erotikus jelenetektől túlfűtött történetet akarnak olvasni.

u.i. ami baromira nem jött be, az a "Robikám" és a "néne" .. Ha már angol neveket ad az író akkor ne magyarul becézze, akkor legyen Rob, vagy Robby. Néne helyett néni jobb lett volna szerintem.



trailer
http://www.youtube.com/watch?v=_ndLGM9iLiU

Catherine Fischer: Incarceron


" Képzelj el egy világot, amelyben nemcsak megállították, de vissza is forgatták az idő kerekét. Beköszöntött az örökké tartó 17. század, ahol csak a gazdagok élvezhetik a technika vívmányait. Képzelj el egy börtönt, hatalmasat, amelyben a cellák és a folyosók mellett egész erdők, városok és tengerek is elférnek. Most képzelj el egy rabot, akinek nincsenek emlékei! Csak annyit tud, hogy Odakintről jött pedig a börtönt évszázadokkal ezelőtt lezárták, és azóta csak egyetlen embernek sikerült kijutnia. Aztán képzelj el egy lányt, aki egy nemesi birtokon lakik! A sorsa úgy tűnik megpecsételődött: megrendezett, szerelem nélküli érdekházasság vár rá. Ő azonban még nem adta fel, kiutat keres, és összeesküvések kusza hálójába gabalyodik. Az egyikük Bent van, a másik Odakint, ám mindketten rabok. Hát ez az Incarceron! "


Egy sorozat első része. A borítón hirdetik, hogy idén februárban(?) moziba kerül a belőle készült film. Ám én semmit nem találtam erről. Vagy csak nem keresgéltem elég kitartóan?! Fene tudja. A borító csodálatos, rögtön megakad rajta az ember szeme.
Az Incarceron egy börtön. Ahol egy fiú és a barátai "mindennapjait" lehet megismerni. Milyen az élet ott lenn, ahonnan próbálnak kijutni. Aztán a következő fejezetet egy lány nézőpontja adja a kinti világból, ahol megállt az idő. Később pedig cselszövés és intrikák. Majd 1-2 rejtély és meglepő mozzanat. Aztán a lány és a fiú találkozik. Egyszer itt, egyszer ott.
Nemtudom, valahogy nekem ez az egész fura. Előtte láttam a Szikraváros című filmet, hát hasonló egy picit.
Nem mondanám azt, hogy rossz volt, e azt sem, hogy jó. Lehet, hogy én már túl öreg vagyok ehhez???

Yann Martel: Pi élete


Pi Patel különös fiú. Egyesek szerint (közéjük tartoznak a szülei is) bogaras. Tizenhat évesen elhatározza, hogy nemcsak hindu akar lenni (születésénél fogva az), hanem keresztény és moszlim is. És keresztül is viszi az akaratát: nemcsak hogy megkeresztelkedik, de beszerez egy imaszőnyeget is. Hősünknek már a neve is furcsa: keresztnevét - Piscine Molitor - egy párizsi uszodáról kapta. Iskolatársai persze Pisisnek csúfolják, mire ő lerövidíti a nevét, és a gyengébbek kedvéért felírja a táblára: =3,14. Az is furcsa, hogy egy állatkertben lakik Pondicherry városában, amelynek apja a tulajdonosa és vezetője. És éppen itt kezdődnek a bajok: az állatkert nem jövedelmező - a család úgy dönt, hogy eladja az állományt, s átköltöznek Kanadába. Az Észak-Amerikába szánt példányok egy része velük utazik a Cimcum nevű teherhajón. A hajó egy éjszaka valahol a Csendes-óceán kellős közepén elsüllyed. Az egyetlen túlélő Pi Patel, valamint egy mentőcsónak-rakományra való állat: egy zebra, egy orangután, egy hiéna és egy bengáli tigris! Kezdetét veszi a jámbor, vallásos és vegetáriánus Pi több mint kétszáz napos hányódása a végtelen vizeken. Vajon mennyi és miféle leleményességre van szükség ahhoz, hogy egy kamasz gyerek meg egy két és fél mázsás tigris kialakítson valamiféle békés egymás mellett élést? S ha ez sikerül is, honnan és hogyan szereznek ételt-italt ilyen hosszú időn át? Egyáltalán: mivel telhet ilyen hosszú idő a végtelen, de korántsem kihalt tengeren? Milyen kalandok, milyen élmények várnak rájuk? Meg lehet-e úszni ép ésszel az ilyesmit? - A Spanyolországban született, Kanadában élő Yann Martel egy csapásra világhírű lett ezzel a lebilincselően izgalmas és fájdalmasan szép könyvvel. Megkapta érte a Booker-díjat, rengeteg nyelvre lefordították, és állandó szereplője a bestsellerlistáknak. A regényből Ang Lee háromdimenziós filmet forgatott, amelyet 2012 novemberétől játszanak a mozik.

Moziban láttam először a bemutatóját, és ennek a hatására gondoltam megpróbálom milyen.  Fantasy könyvre számítottam, még ha nem is ízig vérig fantasyra, legalább picike kis fantasy lesz benne. Ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. maga a könyv 3 részből áll. Az első részben Pi és a családja még Indiában élnek, és van egy állatkertjük. Piscine egy uszodáról kapta a nevét, és szegényt állandóan pisinek becézték, még kitalálta magának a PI becenevet. Olvashatunk állatkerti történeteket is, de ez így túl szépen hangzik. Talán a "rém" előtagot odatehetném elé. Ugyanis tényleg rémtörténeteket olvashatunk. baleseteket, vagy épp kísérleteket. Szóval igen... Továbbá, hogy 3 féle vallást is felvesz, és midet gyakorolja.
2. részben a hajótörés, és az útitársak. Na ez brutális.. 1 csónakban egy bengáli tigrissel, egy hiénával és törött lábú zebrával és később egy orangutánnal... hát képzelhetitek mi történik egyik napról a másikra. Én nem részletezném, de Martell megteszi helyettem. Továbbiakban pedig tigris idomítás, etetés, itatás stb...
3. részben pedig megjönnek a hajógyár kárfelmérői, hogy mi is történt. És Pi elmesélte nekik ezt a történetet, de ez nem tetszett nekik, és elmondta, hogy mi is történet valójában. Jelentésükbe a tigrises verzió került.
Megnéztem a filmet, az is körülbelül hasonló. Természetesen van ami picit más, de alapjában véve nem sok mindenen változtattak.
Nem ajánlom azoknak, akik nagyon is a szívükön viselik az állatok sorsát. Azoknak ajánlom, akik bár szívükön viselik, de gyomruk is van a hasonló történetekhez.

2013. január 6., vasárnap

Fire - Zsarát

Őszintén szólva nem nagyon emlékszem a Graceling-re. Amit tudok, az az hogy nem volt rossz, és tetszett, hogy a főszereplő nem egy megmentésre szoruló nő. Na hát itt sem éppen megmentésre szoruló nő játsza a főszerepet, de azért törékeny.
Ez nem folytatása Gracelingnek, hanem inkább előzmény. Az elején nem értettem, hogy kiről is van szó, de aztán kiderült. Ez amolyan előszó volt. Aztán elkezdődött Zsarát története. A történet során megtudtuk, hogy milyen képessége van, milyen a múltja. Meg kell, hogy mondjam még az elején drukkoltam neki és Íhásznak, de ahogy ment előre a történet rájöttem, hogy azért annyira nem kéne. És akkor eszembe jutott abban szoktak párra találni, akik a legellenszenvesebb a másikkal szemben. És a végén végre ez is összejött. Lekkel még találkozunk. Próbálja Zsarátot maga mellé állítani, de a gyász.... Nekem mindenki szimpatikus volt Lekken kívül, és remélem újraolvasós lesz. Vagyis hát remélem, hogy eszembe jut, hogy újraolvassam, mert szeretném :)